HCO1 – ALL RESULTS

SOCCER 6’s
Medal Team
Gold HSBC
Silver Infosys
Bronze Deloitte
MVP KENNY (INFOSYS)
VOLLEYBALL (MEN’S)
Medal Team
Gold HSBC
Silver Oracle
Bronze TCS
MVP VAMSEE (HSBC)
MVP MADHU (HSBC)
VOLLEYBALL (WOMEN’S)
Medal Team
Gold HSBC
Silver Cognizant
Bronze Deloitte
MVP ANKITHA SAMPATH (HSBC)
LAWN TENNIS (MEN’S SINGLES)
Medal Participant Name Team
Gold Vashistha Patel Deloitte
Silver Suryabir Singh Deloitte
Bronze Ramki Krishna Colruyt
Bronze Karthik ADP
LAWN TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Medal Participant Name Team
Gold Vashistha / Suryabir Deloitte
Silver Sanath / Karthik ADP
Bronze Dentek / Vijendra Convergys
Bronze Sudheer / Srikanth ADP
LAWN TENNIS (MEN’S SINGLES >35 YRS)
Medal Participant Name Team
Gold Ramki Krishna Colruyt
Silver Rishi Convergys
LAWN TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Medal Participant Name Team
Gold Komal Deloitte
LAWN TENNIS (MIXED DOUBLES)
Medal Participant Name Team
Gold Vashistha / Komal Deloitte
SWIMMING (FREESTYLE 100m – MEN’S)
Medal Participant Name Team
Gold Abhi Varma Cognizant
Silver Ravinder AVN Deloitte
Bronze Kishore Cognizant
SWIMMING (FREESTYLE 50m – MEN’S)
Medal Participant Name Team
Gold Abhi Varma Cognizant
Silver Kailash Yadav Deloitte
Bronze Ravinder AVN Deloitte
SWIMMING (BREAST STROKE 50m – MEN’S)
Medal Participant Name Team
Gold Abhi Varma Cognizant
Silver Ravinder AVN Deloitte
Bronze Dilipkumar Convergys
SWIMMING (BUTTERFLY 50m – MEN’S)
Medal Participant Name Team
Gold Abhi Varma Cognizant
Silver Ravinder AVN Deloitte
Bronze Suryabir Singh Deloitte
SWIMMING (FREESTYLE 50m – WOMEN’S)
Medal Participant Name Team
Gold Poshita Kaushik Deloitte
Silver Aditi Cognizant
SWIMMING (BREAST STROKE 50m – WOMEN’S)
Medal Participant Name Team
Gold Poshita Kaushik Deloitte
Silver Aditi Cognizant
SWIMMING (BUTTERFLY 50m – WOMEN’S)
Medal Participant Name Team
Gold Poshita Kaushik Deloitte
THROWBALL
Medal Team
Gold HSBC
Silver TCS
Bronze Cognizant
MVP RITU (HSBC)
BASKETBALL (MEN’S)
Medal Team
Gold Microsoft
Silver Wells Fargo
Bronze Oracle
MVP EWIN DAVIS (MICROSOFT)
BASKETBALL 3-on-3 (WOMEN’S)
Medal Team
Gold Deloitte
Silver HSBC
WOMEN’S CRICKET
Medal Team
Gold Deloitte
Silver Convergys
Bronze Wells Fargo
MVP NIVEDITHA (DELOITTE)
BADMINTON (MENS SINGLES)
Medal Team
Gold P Gopinath (Infosys)
Silver Sriram Murthy (Wells Fargo)
Bronze Harsha Kamal (Deloitte)
Bronze K Sathish (Broadridge)
BADMINTON (MENS DOUBLES)
Medal Team
Gold P Gopinath / J Gopi Krishna (Infosys)
Silver Harsha Kamal / Giri Bogapuri (Deloitte)
Bronze Y Satish / G Ravi (Sentini)
Bronze Rupert Nishanth / P Ramesh (Orison)
BADMINTON (MENS SINGLES >35 YRS)
Medal Team
Gold Y.Sathish (Sentini)
Silver Ranjith Palani (Oracle)
Bronze Satya Acharya (IBM)
Bronze Anil Kumar (TCS)
BADMINTON (MENS DOUBLES >35 YRS)
Medal Team
Gold Satya Acharya / Nageshwar Rao (IBM)
Silver M Vasim / Sridhar Birlangi (Convergys)
Bronze Srinivas Somisetti /  Srinivasa Rao Gajjala (Tetrasoft)
Bronze Kishore / Sunil (Infosys)
BADMINTON (WOMENS SINGLES)
Medal Team
Gold Tejaswini (Dictosol)
Silver Niveditha (Cognizant)
Bronze Neha Hari (Deloitte)
Bronze Deepthi Sambari (Tetrasoft)
BADMINTON (WOMENS DOUBLES)
Medal Team
Gold Niveditha / Supriya (Cognizant)
Silver Neha Hari / Deepthi Singhal (Deloitte)
Bronze Shruthi / Priya (Accenture)
Bronze Deepthi Sambari / Vishnu Priya D (Tetrasoft)
BADMINTON (MIXED DOUBLES)
Medal Team
Gold P Gopinath / Padmini (Infosys)
Silver Giri Bogapuri / Neha Hari (Deloitte)
Bronze Sourav De / Kavitha (IBM)
Bronze J Gopi Krishna / Kavitha (Infosys)
TABLE TENNIS (MENS SINGLES)
Medal Team
Gold Ajay Vedam (HDFC Bank)
Silver Zubair Farooqui (Bank Of Bahrain and Kuwait B.S.C.)
Bronze Arif (HSBC)
Bronze Abhishek (HSBC)
TABLE TENNIS (MENS DOUBLES)
Medal Team
Gold Aditya Dubey / Vinayak Dixit (Convergys)
Silver Ajay Bothra / Harihara Sundar (Microsoft)
Bronze Shiva / Gaurav Prasad (Oracle)
Bronze Arif / Abhishek (HSBC)
TABLE TENNIS (MENS SINGLES >35 YRS)
Medal Team
Gold Srirama Rao (Intelli)
Silver Chirag Gupta (Microsoft)
Bronze Manish Gupta (Convergys)
Bronze Bharath (IBM)
TABLE TENNIS (WOMENS SINGLES)
Medal Team
Gold Divya Atluri (Deloitte)
Silver Sarika (Microsoft)
Bronze Divya Sharma (ADP)
Bronze Harsha (Infosys)
TABLE TENNIS (WOMENS DOUBLES)
Medal Team
Gold Asha / Harsha (Infosys)
Silver Aparna / Veena Xalxo (TCS)
Bronze Divya / Neha (ADP)
Bronze Divya / Steffi (Deloitte)
TABLE TENNIS (MIXED DOUBLES)
Medal Team
Gold Dhruv / Veena Xalxo (TCS)
Silver Preetham / Divya (ADP)
Bronze Asha / Srinivas (Infosys)
Bronze Lohit / Divya (Deloitte)
CAROM (MENS SINGLES)
Medal Team
Gold Sendilkumar (ADP)
Silver Srikanth Somayajula (Oracle)
Bronze Sai Rayapudi (Hitachi)
Bronze Praveen (EIS Tech)
CAROM (MENS DOUBLES)
Medal Team
Gold Vikas / Veerraju (Infosys)
Silver Kiran / Yashwanth (Hitachi)
Bronze Srikanth / Srinivasan Rayaprolu (Oracle)
Bronze Ramakrishna / Manish (Convergys)
CAROM (WOMENS SINGLES)
Medal Team
Gold Lakshmi Vasundara (Deloitte)
Silver Aishwarya (Deloitte)
Bronze Deepika Kalahasti (Oracle)
Bronze Monika Pendam (Oracle)
CAROM (WOMENS DOUBLES)
Medal Team
Gold Kaseety Nidhi / Kota Jagadambika (Deloitte)
Silver Monika Pendam / Deepika Kalahasti (Oracle)
Bronze Lakshmi Vasundara / Aishwarya (Deloitte)
Bronze Hemalatha / Payal (Colruyt)
CAROM (MIXED DOUBLES)
Medal Team
Gold Srinivasan / Monika (Oracle)
Silver K Tarun / Deepika Kalahasti (Oracle)
Bronze Gourav / Lakshmi Vasundara (Deloitte)
Bronze Sendilkumar / Divya (ADP)
CHESS
Medal Team
Gold K Sai Krishna (Colruyt)
Silver Ravikanth Nawada (Cognizant)
Bronze Sabir Memon (ADP)
BEACH VOLLEYBALL
Medal Team
Gold Rajesh / Srikanth (Deloitte)
Silver Vineet / Vimal (Cognizant – A)
Bronze Abdul / Rithesh (Cognizant – B)
MVP RAJESH (DELOITTE)
ATHLETICS – RUNNING 100 Meter (MEN)
Medal Participant Name Team
Gold Sathya Vimal Cognizant
Silver Jakka Guru ADP
Bronze Ganesh Ponna Wells Fargo
ATHLETICS – RUNNING 200 Meter (MEN)
Medal Participant Name Team
Gold Sathya Vimal Cognizant
Silver Manoj Wells Fargo
Bronze Ganesh Ponna Wells Fargo
ATHLETICS – RUNNING 400 Meter (MEN)
Medal Participant Name Team
Gold Shiva Reddy Deloitte
Silver Jakka Guru ADP
Bronze Naresh Seerapu Wells Fargo
ATHLETICS – RUNNING 4×100 Meter (MEN)
Medal Team
Gold Wells Fargo
Silver Deloitte
Bronze ADP
ATHLETICS – RUNNING 800 Meter (MEN)
Medal Participant Name Team
Gold Jakka Guru ADP
Silver Vineet Tiwari Wells Fargo
Bronze Shiva Reddy Deloitte
ATHLETICS – JAVELIN THROW (MEN)
Medal Participant Name Team
Gold Venkat Kuruva Deloitte
Silver Madhu Talari Tetrasoft
Bronze Venkatesh Panja Deloitte
ATHLETICS – SHOTPUT (MEN)
Medal Participant Name Team
Gold Bharath Raj SV Wells Fargo
Silver Venkatesh Panja Deloitte
Bronze Sathya Vimal Cognizant
ATHLETICS – DISCUS THROW (MEN)
Medal Participant Name Team
Gold Bharath Raj SV Wells Fargo
Silver Rambabu Y Wells Fargo
Bronze A Somaiah Northgate
ATHLETICS – RUNNING 100 Meter (WOMEN)
Medal Participant Name Team
Gold Felix Thoshny Deloitte
Silver Veena Devarakonda ADP
Bronze Sahitya Deloitte
ATHLETICS – RUNNING 200 Meter (WOMEN)
Medal Participant Name Team
Gold Felix Thoshny Deloitte
Silver Veena Devarakonda ADP
Bronze Sukriti Sabherwal Wells Fargo
ATHLETICS – RUNNING 400 Meter (WOMEN)
Medal Participant Name Team
Gold Felix Thoshny Deloitte
Silver Veena Devarakonda ADP
Bronze Sukriti Sabherwal Wells Fargo
ATHLETICS – JAVELIN THROW (WOMEN)
Medal Participant Name Team
Gold Sai Jyothi Wells Fargo
Silver Salma enaaz Mohammed Convergys
Bronze Tara Rajgopal Deloitte
ATHLETICS – SHOTPUT (WOMEN)
Medal Participant Name Team
Gold Salma enaaz Mohammed Convergys
Silver Sai Jyothi Wells Fargo
Bronze Sukriti Sabherwal Wells Fargo
ATHLETICS – DISCUS THROW (WOMEN)
Medal Participant Name Team
Gold Sai Jyothi Wells Fargo
Silver Divya Matukumalli Deloitte
Bronze Sahitya Deloitte
TUG-O-WAR
Medal Team
Gold Deloitte
Silver ADP
Bronze Wells Fargo