HCO2 – ALL RESULTS

SOCCER 6’s
Medal Team
Gold HSBC
Silver DELL
Bronze TVARANA SOFTWARE
Best Goalkeeper Reynold (HSBC)
Best Forward Naveen (Dell)
MVP Savio (HSBC)
BASKETBALL (MEN)
Medal Team
Gold MICROSOFT
Silver DELOITTE
Bronze AMAZON
MVP Ewin Davis (Microsoft)
BASKETBALL 3-ON-3 (WOMEN)
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver ADP
MVP Diana Mary (Deloitte)
TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Visakh V S  (HSBC GLT)
Silver Arjun Somanchi (CSSI)
Bronze Suryabir Singh (EA)
Bronze Chintan Sheth (Deloitte)
TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Pranav Pottipati & Mahesh Bhogadi (IBM)
Silver Visakh V S & Manasa Vallabh (HSBC GLT)
Bronze Srikanth Turlapati & Chintan Sheth (Deloitte)
Bronze Gurupreet S Chabda & Pranav Mishra (CGI)
TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Mahesh Bhogadi (IBM)
Silver Uday Yadati (Verizon)
Bronze Ramki Krishna (Colruyt)
Bronze Saideep Mohanty (IBM)
TENNIS (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Mahesh Bhogadi & Saideep Mohanty (IBM)
Silver Ramki Krishna & Aravinda Pai (Colruyt)
Bronze Krishna Valavala & Kiran Chavva (ADP)
Bronze Ayodhyaram / Srinivasa Murthy (Verizon)
TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold Spandana Paluri (IBM)
Silver Bhanu R Mudhireddy (IBM)
Bronze Komal Bajwa (Deloitte)
Bronze Neelima (Deloitte)
TENNIS (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Spandana Paluri & Bhanu R Mudhireddy (IBM)
Silver Komal Bajwa & Neelima (Deloitte)
Bronze Namita & Subbalakshmi (Verizon)
TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Spandana Paluri & Mahesh Bhogadi (IBM)
Silver Komal Bajwa & Deepak Swaminathan (Deloitte)
Bronze Namita Baddula & Uday Yadati (Verizon)
Bronze Saideep Mohanty & Bhanu R Mudhireddy (IBM)
SNOOKER (MEN’S SINGLES)
Gold Prakash Damaraju (HSBC EDP)
Silver Venkat Susheel Vellanki (Oracle)
Bronze Ajay K Dogiparthy (HSBC EDP)
Bronze Dinesh K Bijjiga (HSBC EDP)
SNOOKER (MEN’S DOUBLES)
Gold Ajay K Dogiparthy & Dinesh K Bijjiga (HSBC EDP)
Silver Ramakrishna & Kumar (IndusInd Bank)
Bronze Venkat Susheel Vellanki & Rajesh Kurra (Oracle)
Bronze Prakash Damaraju & Naveen Masala Kumar (HSBC EDP)
8 BALL POOL (MEN’S SINGLES)
Gold Venkat Susheel Vellanki (Oracle)
Silver Ramesh Gorle (Oracle)
Bronze Parthasarathy Gadige (Verizon)
Bronze Satish Potlakaya (Verizon)
8 BALL POOL (MEN’S DOUBLES)
Gold Satya Acharya & Sitaram Peri (JP Morgan Chase)
Silver Dinesh K Bijjiga & Sri Sasi Kiran Bonam (HSBC EDP)
Bronze Ramesh Gorle & Sumeet Paprikar (Oracle)
Bronze Divyesh Malhotra & Nirmal Jhiloria (Verizon)
SWIMMING (FREESTYLE 50 METERS – MEN)
Gold Vinay Kumar Mandula (Kantar Operations)
Silver Abhi Varma(Cognizant)
Bronze Ravinder AVN (Deloitte)
SWIMMING (FREESTYLE 100 METERS – MEN)
Gold Abhi Varma(Cognizant)
Silver Abjit Bedi (ADP)
Bronze Prasanna Kumar (DE Shaw)
SWIMMING (BREASTSTROKE 50 METERS – MEN)
Gold Abhi Varma(Cognizant)
Silver Ravinder AVN (Deloitte)
Bronze C.Suman Nageswar Rao  (Global-E-Procure)
SWIMMING (BACKSTROKE 50 METERS – MEN)
Gold Abjit Bedi (ADP)
Silver Kailash Yadav (Deloitte)
Bronze Abhi Varma (Cognizant)
SWIMMING (BUTTERFLY 50 METERS – MEN)
Gold Vinay Kumar Mandula (Kantar Operations)
Silver Ravinder AVN (Deloitte)
Bronze Abhi Varma (Cognizant)
SWIMMING (FREESTYLE 50 METERS – WOMEN)
Gold Sheryl Sebastian (DE Shaw)
Silver Poshita Kaushik (Deloitte)
Bronze Neeti Arora (Cognizant)
SWIMMING (FREESTYLE 100 METERS – WOMEN)
Gold Poshita Kaushik (Deloitte)
Silver Sheryl Sebastian (DE Shaw)
Bronze Susmita Deept (Deloitte)
SWIMMING (BREASTSTROKE 50 METERS – WOMEN)
Gold Poshita Kaushik (Deloitte)
Silver Sheryl Sebastian (DE Shaw)
Bronze Neeti Arora (Cognizant)
SWIMMING (BACKTROKE 50 METERS – WOMEN)
Gold Poshita Kaushik (Deloitte)
Silver Sheryl Sebastian (DE Shaw)
Bronze Neeti Arora (Cognizant)
SWIMMING (BUTTERFLY 50 METERS – WOMEN)
Gold Poshita Kaushik (Deloitte)
SWIMMING (FREESTYLE 4×50 METERS RELAY – MEN)
Gold ADP (Abjit Bedi, Durgam Sampath, Govind Gudur, Nanaiah Satish)
Silver Deloitte (Kailash Yadav, Poshita Kaushik, Ravinder AVN, Susmita Deept)
CHESS (MEN)
Gold Kannan Venkat (Deloitte)
Silver Srikanth Malladi (Tetrasoft)
Bronze Amitpal Singh (UHG)
CHESS (WOMEN)
Gold Shiva Sruthi (Deloitte)
Silver Geetha Kalluri (Capgemini)
Bronze Pavitra Devi (UHG)
CARROM (MEN’S SINGLES)
Gold Kashinath (ADP)
Silver Balaji Asuri (Capgemini)
Bronze Praveen Kosanam (EIS Technologies)
Bronze Srikanth Somayajula (Oracle)
CARROM (MEN’S DOUBLES)
Gold Vikas Kulkarni & Amarendher (Infosys)
Silver Balaji Asuri & Venkatesh Katamveera (Capgemini)
Bronze Kashinath & Mahesh (ADP)
Bronze Srinivas & Shailesh (DE Shaw)
CARROM (WOMEN’S SINGLES)
Gold Lavanya Mente (Oracle)
Silver Vasundhara Inavolu (Deloitte)
Bronze Bharathi Devara (Invesco)
Bronze Manasa Inampudi (Oracle)
CARROM (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Deepika Kalahasti & Lavanya Mente (Oracle)
Silver Vasundhara Inavolu & Sri Hyma (Deloitte)
Bronze Bharathi Devara & Deepthi Gouni (Invesco)
Bronze Sindhu Nagabhushan & Richa Sharma (DE Shaw)
CARROM (MIXED DOUBLES)
Gold Srikanth Somayajula & Deepika Kalahasti (Oracle)
Silver Vasundhara Inavolu & Arvind Kyatoor (Deloitte)
Bronze Prerana Mantripragada & Balaji Asuri (Capgemini)
Bronze Nicky Gaggar & Kashinath (ADP)
VOLLEYBALL (MEN)
Medal Team
Gold ADP
Silver Cognizant
Bronze TCS
Best Blocker Manoj Kumar Pai (TCS)
Best Setter Mohammed Aqil (Cognizant)
Best Attacker Vimal Raj (Cognizant)
MVP Mohd Hamed (ADP)
THROWBALL
Medal Team
Gold TCS
Silver Deloitte
Bronze DE Shaw
MVP Divya Paluri  (TCS)
BADMINTON (MEN’S SINGLES)
Gold MVS Praveen (Kclink Sofware)
Silver Abhinava Kashyap (Oracle)
Bronze Varun Doshi (Deloitte)
Bronze Ravi (KotsonIT)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES)
Gold MVS Praveen & G Vivekanand (Kclink Software)
Silver Karan Shresth & Pratap Jacob (ICICI Bank)
Bronze Abhinava Kashyap & Jayanarayan Rayaroth (Oracle)
Bronze Ankit Mittal & Varun Doshi (Deloitte)
BADMINTON (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Vidyasagar Vudumu (Capgemini)
Silver Y Satish (KotsonIT)
Bronze Raghavendra Mydugolam (Navionics)
Bronze Yelamanda (IBM)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Venkat & Sai (Kotson IT)
Silver Y Satish & Srinivas (Kotson IT)
Bronze Ravikumar & Anilkumar (BOA)
Bronze Pavan Tadepalli & Sriram Reddy (Hitachi)
BADMINTON (WOMEN’S SINGLES)
Gold Tejeswani (KotsonIT)
Silver Akanksha Katare (Microsoft)
Bronze Reshma Jabeen (Infosys)
Bronze Sandhya (KotsonIT)
BADMINTON (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Tejeswani & Lalitha (KotsonIT)
Silver Anusha Reddy & Neeti Arora (Cognizant)
Bronze Chandini Krishnan & Amrutha (Deloitte)
Bronze Akanksha Katare & Pallavi Bansal (Microsoft)
BADMINTON (MIXED DOUBLES)
Gold Ravi & Tejeswani (Kotson IT)
Silver Vikram Kumar Dandu & Subbalakshmi Revanur (Cognizant)
Bronze Sarath & Nalini Singh (Google)
Bronze Y Satish & Sandhya (Kotson IT)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Ali H Khan (HSBC EDP)
Silver Vishal Narayanan (Deloitte)
Bronze Shamayel Farooqui (CA Technologies)
Bronze Tirthadip Ghosh (Greengold Animation)
TABLE TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Vishal Narayanan & Siddartha Jaiswal (Deloitte)
Silver Ali H Khan & Arif Kibria (HSBC EDP)
Bronze Vinayak Dixit & Aditya Dubey (Convergys)
Bronze Ajay Vedam & Ramdoss Bharathan (HDFC Bank)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Arif Kibria (HSBC EDP)
Silver A. Srirama Rao (NTT Data)
Bronze Bharath Kumar Tatineni (IBM)
Bronze Ramdoss Bharathan (HDFC Bank)
TABLE TENNIS (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Vipin Mittal & Debendranath Kuntia (Oracle)
Silver Sridhar Kota & Satya Sakadi (ADP)
Bronze A. Srirama Rao & Rajesh (NTT Data)
Bronze Arif Kibria & Kalyan M (HSBC EDP)
TABLE TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold K.Samhitha (TCS)
Silver Shweta Avinash Joshi (Deloitte)
Bronze Divya Atluri (Deloitte)
Bronze Divya Sharma (ADP)
TABLE TENNIS (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Shweta Avinash Joshi & Divya Atluri (Deloitte)
Silver Divya Sharma & Neha Singh (ADP)
Bronze Ramya & SusmikshithaDevi Poosarla (Verizon)
Bronze Sarika Mohapatra & Sowmya Tammana (Microsoft)
TABLE TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Dhruv Bhutani & K.Samhitha (TCS)
Silver Shweta Avinash Joshi & Vishal Narayanan (Deloitte)
Bronze Ajay Bothra & Sarika Mohapatra (Microsoft)
Bronze Pallav Chaturvedi & Sadhana Kamath (Infosys)
RUNNING (MEN) 100m
Gold Srinivasan Munisamy (DE Shaw)
Silver Aniket Sengar (FMC Technologies)
Bronze Lester Anthony Gunnion (Deloitte)
RUNNING (MEN) 200m
Gold Srinivasan Munisamy (DE Shaw)
Silver Aniket Sengar (FMC Technologies)
Bronze Udaya Kumar Raj Kumar (Deloitte)
RUNNING (MEN) 400m
Gold Guru Jakka (ADP)
Silver Pratik Hegde (DE Shaw)
Bronze Allvin Muthunayagam (TCS)
RUNNING (MEN) 800m
Gold Allvin Muthunayagam (TCS)
Silver T.Shiva Krishna Reddy (Deloitte)
Bronze Guru Jakka (ADP)
RUNNING (MEN) 4x100m RELAY
Gold DE Shaw (Pratik Hegde, Nirmal Singh, Syed Abdul, Srinivasan Munisamy)
Silver Deloitte (Lesther Anthony Gunnion, Sabarish Palani, Uday Kumar Yadav, T Shiva Krishna Reddy)
Bronze HSBC EDP (Vinit Shetty, Samiran B, Abner Dastoor, Ganesh)
JAVELIN THROW (MEN)
Gold Ravindranath Kewat (Wipro)
Silver Venkatesh Panja (Deloitte)
Bronze Ragesh (DE Shaw)
SHOTPUT (MEN)
Gold Pradeep Kishore Somesula (CA)
Silver Stephen Small (FMC Technologies)
Bronze Hari Sammeta (Deloitte)
DISCUS THROW (MEN)
Gold Pradeep Kishore Somesula (CA)
Silver Vimal Raj (Cognizant)
Bronze Hari Sammeta (Deloitte)
RUNNING (WOMEN) 100m
Gold Renjee Philip (Deloitte)
Silver Jayati Pathak (Verizon)
Bronze Shruti Ordia (DE Shaw)
RUNNING (WOMEN) 200m
Gold
Silver Renjee Philip (Deloitte)
Bronze Ankitha (HSBC EDP)
RUNNING (WOMEN) 400m
Gold Rashi Anand (Deloitte)
Silver Prathyusha (ADP)
Bronze Sarojini Bhatt (ADP)
RUNNING (WOMEN) 800m
Gold Rashi Anand (Deloitte)
Silver Jayati Pathak (Verizon)
Bronze Renjee Philip (Deloitte)
JAVELIN THROW (WOMEN)
Gold Nikhita Asopa (DE Shaw)
Silver Soujanya Gante (Cognizant)
Bronze Sandhya Koppisetti (Deloitte)
SHOTPUT (WOMEN)
Gold Renjee Philip (Deloitte)
Silver Soujanya Gante (Cognizant)
Bronze Nikhita Asopa (DE Shaw)
DISCUS THROW (WOMEN)
Gold Udayasree Vinjamoori (Deloitte)
Silver Nikitha Asopa (DE Shaw)
Bronze Sandhya Koppisetti (Deloitte)
TUG-O-WAR
Gold HSBC EDP
Silver Deloitte
Bronze ADP