HCO3 – ALL RESULTS

BASKETBALL (MEN)
Medal Team
Gold HSBC EDP
Silver VIRTUSA
Bronze DELOITTE
Best Shooter SRIKANTH REDDY (VIRTUSA)
Best Rebounder SRIKANTH (VIRTUSA)
MVP SHARATH (HSBC EDP)
BASKETBALL 3-ON-3 (WOMEN)
Medal Team
Gold HSBC EDP
Silver TCS
Bronze DELOITTE
MVP C.SHIREESHA (HSBC EDP)
THROWBALL
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver TCS
Bronze HSBC EDP
MVP SIRISHA (DELOITTE)
SNOOKER (MEN’S SINGLES)
Gold Ajay K Dogiparthy (HSBC EDP)
Silver A D Vinod Kumar (Kclink Software)
Bronze Rajesh Kurra (CSC)
Bronze Ananda Dwivedy (ADP)
SNOOKER (MEN’S DOUBLES)
Gold Ajay K Dogiparthy & Abdul Ghazi (HSBC EDP)
Silver Susheel Vellanki & Ravi Sundriyal (Oracle)
Bronze Ramaprakash Ganesan & Aashish Manaktala (CA Technologies)
Bronze Simranjit Singh & Apoorv Rale (Deloitte)
8 BALL POOL (MEN’S SINGLES)
Gold Susheel Vellanki (Oracle)
Silver Ramaprakash Ganesan (CA Technologies)
Bronze Sudhanshu Verma (Infosys)
Bronze Rakesh (Infosys)
8 BALL POOL (MEN’S DOUBLES)
Gold Ramaprakash Ganesan & GVN Anila kumar (CA Technologies)
Silver Susheel Vellanki & Mahesh (Oracle)
Bronze Ajay K Dogiparthy & Sri Sasi Kiran Bonam (HSBC EDP)
Bronze Vamsi Pulumati & Aman Arora (Oracle)
8 BALL POOL (WOMEN’S SINGLES)
Gold Shradha Priyadarshini (Capgemini)
Silver Anusha Boggarapu (CA Technologies)
Bronze Anusha Rao (HSBC EDP)
Bronze Jayati Pathak (Verizon)
8 BALL POOL (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Sirisha Govindarajula & Anusha Rao (HSBC EDP)
Silver Jayati Pathak & Nikita (Verizon)
Bronze Sushma Reddy & Anusha Boggarapu (CA Technologies)
Bronze Shradha Priyadarshini & Swetha Bondalapati (Capgemini)
TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Mahesh Bhogadi (IBM)
Silver Visakh V S (HSBC GLT)
Bronze KVN Murthy (RSA Networks)
Bronze Giriraj Rawat (Deloitte)
TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Saideep Mohanty & Mahesh Bhogadi (IBM)
Silver Deepak Swaminathan & Vikram Prasad (Deloitte)
Bronze Shashi Reddy & Kiran Sunkara (TCS)
Bronze Gurumurthy Ramakrishnan & Gowtham Kumar Pappala (CA Technologies)
TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Somal Srinivas (TCS)
Silver Uday Yadati (Verizon)Vikram Prasad (Deloitte)
Bronze Uday Yadati (Verizon)
Bronze KVN Murthy (RSA Networks)
TENNIS (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Mahesh Bhogadi & Saideep Mohanty (IBM)
Silver Kumar Raju & KVN Murthy (RSA Networks)
Bronze Krishna Valavala & Jaggi Nipinder (ADP)
Bronze Uday Yadati & Srinivas (Verizon)
TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold Neelima Penmesta (Deloitte)
Silver Rajyalakshmi Vaddi (CA Technologies)
Bronze Komal Bajwa (Deloitte)
Bronze Pratiksha Sachan (CA Technologies)
TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Neelima Penmesta & Deepak Swaminathan (Deloitte)
Silver Gowtham Kumar Pappala & Rajyalakshmi Vaddi (CA Technologies)
Bronze Visakh VS & Sujithra (HSBC GLT)
Bronze Komal Bajwa & Vikram Prasad (Deloitte)
SWIMMING (FREESTYLE 50 METERS – MEN)
Gold Dilip Viswanathan (ADP)
Silver Kailash Yadav (Deloitte)
Bronze Rakesh Khelani (ADP)
SWIMMING (FREESTYLE 100 METERS – MEN)
Gold Ravinder AVN (Deloitte)
Silver Rakesh Khelani (ADP)
Bronze Kailash Yadav (Deloitte)
SWIMMING (FREESTYLE 200 METERS – MEN)
Gold Rakesh Khelani (ADP)
Silver Govind Gudur (ADP)
Bronze M Praveen Kumar (Edelweiss)
SWIMMING (BACKSTROKE 50 METERS – MEN)
Gold Kailash Yadav (Deloitte)
Silver Rakesh Khelani (ADP)
Bronze Srinivas Adabala (Verizon)
SWIMMING (BACKSTROKE 100 METERS – MEN)
Gold Eshwar Chandra (Ivy Comptech)
Silver Rakesh Khelani (ADP)
Bronze Srinivas Adabala (Verizon)
SWIMMING (BREASTSTROKE 50 METERS – MEN)
Gold Ravinder AVN (Deloitte)
Silver Rakesh Khelani (ADP)
Bronze Dilip Viswanathan  (ADP)
SWIMMING (BUTTERFLY 50 METERS – MEN)
Gold Ravinder AVN (Deloitte)
Silver Rakesh Khelani (ADP)
Bronze Mahesh Biradar (ADP)
SWIMMING (MEDLAY 200 METERS – MEN)
Gold Ravinder AVN (Deloitte)
Silver Govind Gudur (ADP)
SWIMMING (FREESTYLE 50 METERS – WOMEN)
Gold Meenakshi Tanwar (ADP)
Silver Poshita Kaushik (Deloitte)
Bronze Aparna Harishchandrakar (Deloitte)
SWIMMING (FREESTYLE 100 METERS – WOMEN)
Gold Poshita Kaushik (Deloitte)
Silver Paridhika (Ivy Comptech)
Bronze Susmita Deept (Deloitte)
SWIMMING (BACKTROKE 50 METERS – WOMEN)
Gold Aparna Harishchandrakar (Deloitte)
Silver Poshita Kaushik (Deloitte)
Bronze Paridhika (Ivy Comptech)
SWIMMING (BREASTSTROKE 50 METERS – WOMEN)
Gold Meenakshi Tanwar (ADP)
Silver Poshita Kaushik (Deloitte)
Bronze Aparna Harishchandrakar (Deloitte)
SWIMMING (BUTTERFLY 50 METERS – WOMEN)
Gold Poshita Kaushik (Deloitte)
Silver Meenakshi Tanwar (ADP)
Bronze Aparna Harishchandrakar (Deloitte)
SWIMMING (FREESTYLE 4×50 METERS RELAY)
Gold ADP (Shahshank Sinha, Rakesh Khelani, Dilip Viswanathan, Meenakshi Tanwar)
Silver Deloitte (Kailash Yadav, Poshita Kaushik, Ravinder AVN, Aparna Harishchandrakar)
SWIMMING (MEDLAY 4×50 METERS RELAY)
Gold Deloitte (Kailash Yadav, Poshita Kaushik, Ravinder AVN, Aparna Harishchandrakar)
Silver ADP (Amarnath Gangigunta, Rakesh Khelani, Meenakshi Tanwar, Mahesh Biradar)
SOCCER 6’s
Medal Team
Gold ORACLE
Silver HSBC
Bronze DELOITTE
Best Goalkeeper Sobhanmoy Chowdhury (Oracle)
Best Striker Joseph Skinner (Deloitte)
Best Defender Saurav Chakraborty (Google)
MVP Savio (HSBC)
SOCCER SHOOT-OUT (WOMEN)
Medal Team
Gold HSBC
Silver VERIZON
Bronze DELOITTE
VOLLEYBALL (MEN)
Medal Team
Gold TCS
Silver INFOSYS
Bronze ADP
Best Libero Hari Kishore (TCS)
Best Attacker G.Saranraj (Infosys)
Best Setter Ganta Satish (ADP)
MVP Eshwar M (TCS)
VOLLEYBALL (WOMEN)
Medal Team
Gold COGNIZANT
Silver INFOSYS
Bronze HSBC EDP
Best Defender Umasree.A (Cognizant)
Best Attacker Monica (Infosys)
Best Setter Aranya (Infosys)
MVP Sindhuja.R (Cognizant)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Vishal Narayanan (Deloitte)
Silver Ali H Khan (HSBC EDP)
Bronze Arif Kibria (HSBC EDP)
Bronze Gnanaskandan Rajagopalan (Model N)
TABLE TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Vishal Narayanan & Jigar Zaveri (Deloitte)
Silver Deepak Maithani & Shamayal Farooqui (CA Technologies)
Bronze Bhargav Surapaneni & Shyam Kudikala (Infosys)
Bronze Gaurav Prasad & Muralidhar (Oracle)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Arif Kibria (HSBC EDP)
Silver Abhishek Dutta (HSBC EDP)
Bronze Afzal Vayani (Hilti)
Bronze Kalyan Kumar (HSBC EDP)
TABLE TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold K. Samhitha (TCS)
Silver Divya Atluri (Deloitte)
Bronze Shweta Suresh (Deloitte)
Bronze Rashmi Verma (Verizon)
TABLE TENNIS (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Veena Xalxo & K. Samhitha (TCS)
Silver Sirisha & Mahathi (CA Technologies)
Bronze Sangeetha Borkut & Sonal Kalyani (Capgemini)
Bronze Divya Atluri & Shweta Suresh (Deloitte)
TABLE TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Vishal Narayanan & Divya Atluri (Deloitte)
Silver Girish & K. Samhitha (TCS)
Bronze Kirti Chadha & Mahathi (CA Technologies)
Bronze Krishna Davuluri & Sirisha (CA Technologies)
CARROM (MEN’S SINGLES)
Gold Sendil (ADP)
Silver Praveen Kosanam (EiS Technologies)
Bronze Balaji Asuri (Ymmar Pharma)
CARROM (MEN’S DOUBLES)
Gold Sendil & Kashinath (ADP)
Silver Srikanth Somayajula & Ravi Sundriyal (Oracle)
Bronze Balaram & Mani Mugdha (Accenture)
CARROM (WOMEN’S SINGLES)
Gold Lavanya Mente (Oracle)
Silver Lakshmi Subhadra Gadiraju (Deloitte)
Bronze Deepika Kalahasti (Deloitte)
CARROM (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Deepika Kalahasti & Lakshmi Subhadra Gadiraju (Deloitte)
Silver Lavanya Mente (Oracle) & Manasa Inampudi (Oracle)
Bronze Sravani Dasari & Sushmikshitadevi Poosarla (Verizon)
BADMINTON (MEN’S SINGLES)
Gold Siva Kumar G (LiquidHub)
Silver P Balaji (Infosys)
Bronze Raghu Chamarthy (Deloitte)
Bronze Prasanna Kumar (Cognizant)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES)
Gold Varun Doshi & Raghu Chamarthy (Deloitte)
Silver P Balaji & Khader (Infosys)
Bronze Nadeem & Tausif (TCS)
Bronze Venkat Tirumala & Satyanarayana (Marksys Technologies)
BADMINTON (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Vidyasagar R Vudumu (Capgemini)
Silver VVVV Prasad (Ivy Comptech)
Bronze Sai Kunnapareddi (TCS)
Bronze M S Chakravarthi (HSBC EDP)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Sai Sankar Kunapareddi & Anil Kumar (TCS)
Silver BM Sahu & G Ramaraju (Emkay Engineering)
Bronze Raja Kumar Meruva & Kumar Sharan (Tech Mahindra)
Bronze Madhu Goud Alukanti & Venkata Ganesh (Cognizant)
BADMINTON (WOMEN’S SINGLES)
Gold Tejeswani (Primus Global)
Silver Aditi Reddy (Cognizant)
Bronze Saisirisha Duggirala (HDFC Bank)
Bronze Navya Nallam (CSS)
BADMINTON (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Aditi Reddy & Neeti Arora (Cognizant)
Silver Devi Kaliaperumal & Rupali Varshney (Infosys)
Bronze Namrata & Ruchika (Deloitte)
Bronze Navya Nallam & Sunitha Raj (CSS)
BADMINTON (MIXED DOUBLES)
Gold Ratna Thalthoti & YV Shalini (HSBC EDP)
Silver Tejeswani & Srikanth (Primus Global)
Bronze Nivesh Shankar & Sunitha Raj (CSS)
Bronze Anvesh & Neha (Infosys)
CHESS (MEN)
Gold Khitindra Dalai (Capgemini)
Silver Kirti Sanchana (Verizon)
Bronze Sai Krishna Kommineni (Colruyt)
CHESS (WOMEN)
Gold Shiva Shruthi Gaddam (Deloitte)
Silver Harika Kuthati (Verizon)
Bronze Mounika D (ADP)
RUNNING (MEN) 100m
Gold Samiran Bharadwaj (Deloitte)
Silver Edison Charles Binny (BOA)
Bronze Raj Kumar (Deloitte)
RUNNING (MEN) 200m
Gold Arjun Maari (Deloitte)
Silver Raj Kumar (Deloitte)
Bronze Kaashyap (HSBC EDP)
RUNNING (MEN) 400m
Gold Guru Jakka (ADP)
Silver Allvin Muthunayagam (TCS)
Bronze Kaashyap (HSBC EDP)
RUNNING (MEN) 800m
Gold Allvin Muthunayagam (TCS)
Silver Guru Jakka (ADP)
Bronze Manoj Vaddineni (Verizon)
RUNNING (MEN) 1500m
Gold Allvin Muthunayagam (TCS)
Silver Guru Jakka (ADP)
Bronze Ajith Hasthi (ADP)
RUNNING (MEN) 4x100m RELAY
Gold Deloitte
Silver HSBC EDP
Bronze CA Technologies
JAVELIN THROW (MEN)
Gold Venkat Mohan Kuruva (Deloitte)
Silver Gautham Jakkamputi (Qualcomm)
Bronze Prasad Vallabhajosyula (CSC)
SHOTPUT (MEN)
Gold Giri Anurag (ADP)
Silver Pradeep Kishore Somesula (CA Tech)
Bronze Imran (HSBC EDP)
DISCUS THROW (MEN)
Gold Pradeep Kishore Somesula (CA)
Silver Shaik Azharuddin (Invesco)
Bronze Venkat Mohan Kuruva (Deloitte)
LONG JUMP (MEN)
Gold Edison Charles Binny (BOA)
Silver Raj Kumar (Deloitte)
Bronze Arjun Maari (Deloitte)
RUNNING (WOMEN) 100m
Gold Jayati Pathak (Verizon)
Silver Sheeba Raj (Deloitte)
Bronze Renjee Philip (Deloitte)
RUNNING (WOMEN) 200m
Gold Jayati Pathak (Verizon)
Silver Renjee Philip (Deloitte)
Bronze Veena Devarakonda (ADP)
RUNNING (WOMEN) 400m
Gold Kumari Rajani (Ivy Comptech)
Silver Saritha Kumari (Deloitte)
Bronze Sukanya Vijaya Rajan (HSBC EDP)
RUNNING (WOMEN) 800m
Gold Saritha Kumari (Deloitte)
Silver Kumari Rajani (Ivy Comptech)
Bronze Rashi Anand (Deloitte)
RUNNING (WOMEN) 1500m
Gold Saritha Kumari (Deloitte)
Silver Rekha (ADP)
Bronze Paridhika Kayal (Ivy Comptech)
RUNNING (WOMEN) 4x100m RELAY
Gold Deloitte
Silver Verizon
Bronze Ivy Comptech
JAVELIN THROW (WOMEN)
Gold Nandita Sadani (Deloitte)
Silver Navya Nallam (CSS)
Bronze Rashida Yusuf (Deloitte)
SHOTPUT (WOMEN)
Gold Chandrakala (CA Technologies)
Silver Kokila Vijendra (Deloitte)
Bronze Navya Nallam (CSS)
DISCUS THROW (WOMEN)
Gold Varnika (HSBC EDP)
Silver Navya Nallam (CSS)
Bronze Akhilandeshwari Maari (Deloitte)
LONG JUMP (WOMEN)
Gold Jayati Pathak (Verizon)
Silver Renjee Philip (Deloitte)
Bronze Sheeba Raj (Deloitte)
TUG-O-WAR
Gold HSBC EDP
Silver Deloitte
Bronze ADP