HCO4 – ALL RESULTS

VOLLEYBALL (MEN)
Gold TCS
Silver INFOSYS
Bronze DELOITTE
Best Attacker G. Saranraj (Infosys)
Best Blocker P. Ramakrishna (Infosys)
Best Setter M. Balakrishna (TCS)
Best All-rounder Kranthi Pothamsetty (Oracle)
Special Upcoming Player Roopesh Nerella (Deloitte)
MVP Desetti Venkatesh (TCS)
TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Saikrishna Chatrati (ADP)
Silver Pratyush Mulukutla (Deloitte)
Bronze Vivek Chukka (TCS)
Bronze Arjun Somanchi (CSSI)
TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Somal Srinivas & Vivek Chukka (TCS)
Silver Sudheer Gandlapalli & Saikrishna Chatrati (ADP)
Bronze Sarvagya Mukhi & Aneesh Gupta (DE Shaw)
Bronze Gurumurthy Ramakrishnan & Gowtham Kumar (CA Technologies)
TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Somal Srinivas (TCS)
Silver Uday Yadati (Verizon)
Bronze Saideep Mohanty (IBM)
Bronze Diwakar Addala (Deloitte)
TENNIS (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Mahesh Bhogadi & Saideep Mohanty (IBM)
Silver Vikram Prasad & Diwakar Addala (Deloitte)
Bronze Krishna Valavala & Sudheer Gandlapalli (ADP)
Bronze Uday Yadati & Prem Alloju (Verizon)
TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold Neeta Manohar (Deloitte)
Silver Pratiksha Sachan (CA Technologies)
Bronze Rajyalakshmi Vaddi (CA Technologies)
Bronze Komal Bajwa (Deloitte)
TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Srikanth Turlapati & Neeta Manohar (Deloitte)
Silver Gowtham Kumar Pappala & Rajyalakshmi Vaddi (CA Technologies)
Bronze Surya Prakasa Rao & Garikipati Sneha Leela (Capgemini)
Bronze Ganesh Gadi & Asrita Kolli (TCS)
SNOOKER (MEN’S SINGLES)
Gold A D Vinod Kumar (Kclink Software)
Silver Venkat Susheel (Oracle)
Bronze Ajay K Dogiparthy (HSBC)
Bronze Dinesh Bijjiga (HSBC)
SNOOKER (MEN’S DOUBLES)
Gold Ajay K Dogiparthy & Abdul Ghazi (HSBC)
Silver Susheel Vellanki & Ravi Sundriyal (Oracle)
Bronze Aditya Khambadkone & Sandeep Kumar (Deloitte)
Bronze Rahul Johnson & Satish Nanaiah (ADP)
8 BALL POOL (MEN’S SINGLES)
Gold Ravi Sundrayil (Oracle)
Silver Venkat Susheel (Oracle)
Bronze Rakesh (Infosys)
Bronze Ramaprakash Ganesan (CA Tech)
8 BALL POOL (MEN’S DOUBLES)
Gold Susheel Vellanki & Ravi Sundrayil (Oracle)
Silver Manjunath & Rambabu (Accenture)
Bronze Ashresh Devisetti & Dhanunjay (TCS)
Bronze Jagan Mohan Raju & Kishorebabu Muppala (GTech)
8 BALL POOL (WOMEN’S SINGLES)
Gold Sneha Thayi (HSBC)
Silver Swetha Bompalli (Capgemini)
Bronze Swetha Bondalapati (Capgemini)
Bronze Amita Desapogu (ADP)
8 BALL POOL (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Anusha Rao & Shyamala Ryali (HSBC)
Silver Swetha Bondalapati & Swetha Bompalli (Capgemini)
Bronze Divya Vatsvayi & Sneha Tyagi (HSBC)
Bronze Smita Chamling & Amita Desapogu (ADP)
VOLLEYBALL (WOMEN)
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver INFOSYS
Bronze ADP
Best Attacker Niyathi Reddy (Deloitte)
Best Setter T. Jahnavi (Infosys)
Best All-rounder Bhagya Laxmi (ADP)
MVP M. Akhila Maari (Deloitte)
THROWBALL
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver TCS
Bronze ORACLE
MVP Akila Maari (Deloitte)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Zubair Farooqui (Convenent)
Silver Shamayel Farooqui (CA Tech)
Bronze Ajay Vedam (HDFC Bank)
Bronze Gaurav Prasad (Oracle)
TABLE TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Ali H Khan & Prasanna (HSBC)
Silver Denzil S Anthony & Roshan M (HSBC)
Bronze Vinod Kandukuri & Abhishek Rastogi (Oracle)
Bronze Gaurav Prasad & Debraj Chakraborty (Oracle)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Ajay Vedam (HDFC Bank)
Silver Harish Balan (Synopsys)
Bronze Kamal Suruguchi (Mentor)
Bronze Debendranath Khuntia (Oracle)
TABLE TENNIS (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Debendranath & Madhusudhan (Oracle)
Silver Kalyan Kumar M & Veerraju Pamu (HSBC)
Bronze Narendra & Satya Sakadi (ADP)
Bronze Ravi Dasari & Sumeeth (Nisum)
TABLE TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold Neha (TechMah)
Silver Mabel Lodge (BOA)
Bronze Gauthami (Hexagon)
Bronze Sameera Peri (IBM)
TABLE TENNIS (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Nihati & Neha (TechMah)
Silver Mahati & Sirisha (CA Tech)
Bronze Shankari & Veena (TCS)
Bronze Indu Syamala & Payal Deb (Synopsys)
TABLE TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Kiran Kumar Bodla & Gautami (Hexagon)
Silver Sameera & Subhayo Mukherjee (IBM)
Bronze Subhrajyoti & Sugandha (Microsoft)
Bronze Mabel Lodge & Dhiritiman (BOA)
BADMINTON (MEN’S SINGLES)
Gold Sandeep Kumar TD (Hinduja Global)
Silver Adarsh Monga (Kony Labs)
Bronze B Ganesh Kumar (International Paper)
Bronze S Mohd Irfan (Structural Solutions)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES)
Gold Avinash B & Sahil Nazir (TCS)
Silver Nadeem A & Srikanth M (TCS)
Bronze Prudhwi Varma & Ravi Shankar (Wipro)
Bronze Sravan N & Anil S (TCS)
BADMINTON (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold R Seshu (Genpact)
Silver Prudhvi Raju (Genpact)
Bronze Srinivas Chakravarthi (HSBC)
Bronze Hari Maddela (CA Technologies)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold R Seshu & Prudhvi Raju (Genpact)
Silver Pradeep & Ravikumar (BOA)
Bronze Vidyasagar V & Samba Boddu (Capgemini)
Bronze Satya Acharya & Seshadri Kidambi (Cognizant)
BADMINTON (WOMEN’S SINGLES)
Gold Aditi Reddy (Cognizant)
Silver Shefali Mishra (Deloitte)
Bronze Sudha Rani (HSBC)
Bronze Sohini Gupta (Verizon)
BADMINTON (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Aditi Reddy & Neeti Arora (Cognizant)
Silver Rupali Varshney & Deepthi Jitta (Infosys)
Bronze Shefali Mishra & Kanika Sargoch (Deloitte)
Bronze Hyndavi Gorre & Reshma Jabeen (Infosys)
BADMINTON (MIXED DOUBLES)
Gold Prasanna K & Kanika Sargoch (Deloitte)
Silver Sai Kishore & Sohini Gupta (Verizon)
Bronze Vikram & Sudha Rani (HSBC)
Bronze Prudhwi Varma & Anju (Wipro)
CHESS – TEAM EVENT
Gold VERIZON
Silver ORACLE
Bronze DELOITTE
Board 1 Naresh Kumar (Deloitte)
Board 2 Anil (Verizon)
Board 3 Sai Krishna K (Capgemini)
Board 4 Kirti Sanchana (Verizon)
CHESS (MEN)
Gold Khitindra Dalai (Capgemini)
Silver Sai Krishna K (Capgemini)
Bronze Naresh Kumar (Deloitte)
CHESS (WOMEN)
Gold Mounika (ADP)
Silver Shiva Shruti (Deloitte)
Bronze Krishna Myneni (Capgemini)
RUNNING (MEN) 100m
Gold Lester Gunnion (Deloitte)
Silver Srinivasan Munisamy (DE Shaw)
Bronze Ankit Singh (FMC Tech)
RUNNING (MEN) 200m
Gold Arjun Maari (Deloitte)
Silver Dhananjay Roonwal (DE Shaw)
Bronze Srinivasan Munisamy (DE Shaw)
RUNNING (MEN) 400m
Gold Guru Jakka (ADP)
Silver Subrahmanyam Challa (ADP)
Bronze Allvin Muthunayagam (TCS)
RUNNING (MEN) 800m
Gold Allvin Muthunayagam (TCS)
Silver Kaashyap (HSBC)
Bronze Guru Jakka (ADP)
RUNNING (MEN) 1500m
Gold Anubhav (Deloitte)
Silver Allvin Muthunayagam (TCS)
Bronze Kaashyap (HSBC)
RUNNING (MEN) 4x100m RELAY
Gold Deloitte (Arjun Maari, Amit Arora, Anshuman Banerjee, Lester Gunnian)
Silver DE Shaw (Venkatesh Visvasvara, Manoj Pandian, Dhananjay Roonwal, Srinivasan Munisamy)
Bronze ADP (Subrahmanyam Challa, Sachin, Phanindra Kumar, Ramakrishna)
JAVELIN THROW (MEN)
Gold Rocky (Deloitte)
Silver Venkat Mohan Kuruva (Deloitte)
Bronze Buddha Venkata Raju (ADP)
SHOTPUT (MEN)
Gold Pradeep Kishore Somesula (CA Tech)
Silver Hari Sammeta (Deloitte)
Bronze William Trivedi (Verizon)
DISCUS THROW (MEN)
Gold Venkat Kurela (Secure-24 IT)
Silver Shaik Azharuddin (Invesco)
Bronze Hari Sammeta (Deloitte)
LONG JUMP (MEN)
Gold Arjun Maari (Deloitte)
Silver Dhananjay Roonwal (DE Shaw)
Bronze Ramakrishna (ADP)
RUNNING (WOMEN) 100m
Gold Jayati Pathak (Verizon)
Silver Cauvery Prasad (DE Shaw)
Bronze Renjee Philip (Deloitte)
RUNNING (WOMEN) 200m
Gold Jayati Pathak (Verizon)
Silver Sneha Vellineni (Prolifics)
Bronze Paridhi Jain (Verizon)
RUNNING (WOMEN) 400m
Gold Ranjana (Wipro)
Silver Sohini Gupta (Verizon)
Bronze Prathyusha R (ADP)
RUNNING (WOMEN) 800m
Gold Ranjana (Wipro)
Silver Sohini Gupta (Verizon)
Bronze Paridhi Jain (Verizon)
RUNNING (WOMEN) 1500m
Gold Ranjana (Wipro)
Silver Rekha Samavedula (ADP)
Bronze Kiran Kanojia (Infosys)
RUNNING (WOMEN) 4x100m RELAY
Gold Verizon
JAVELIN THROW (WOMEN)
Gold Nikhita Asopa (DE Shaw)
Silver Akhila Maari (Deloitte)
Bronze Renjee Philip (Deloitte)
SHOTPUT (WOMEN)
Gold Ashwini R (Prolifics)
Silver Varnika (HSBC)
Bronze Akhila Maari (Deloitte)
DISCUS THROW (WOMEN)
Gold Akila Maari (Deloitte)
Silver Ashwini R (Prolifics)
Bronze Prathyusha R (ADP)
LONG JUMP (WOMEN)
Gold Jayati Pathak (Verizon)
Silver Renjee Philip (Deloitte)
Bronze Harshini (HSBC)
Bronze Cauvery Prasad (DE Shaw)
WOMEN’S CRICKET
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver ADP
Bronze HEXAGON
Best Bowler Sumangali (NGA HR)
Best Batswoman Ramya (Hexagon)
Most Valuable Player Neeraja (Deloitte)
TUG-O-WAR
Gold VERIZON A
Silver DELOITTE
Bronze VERIZON B
BASKETBALL (MEN)
Medal Team
Gold UHG
Silver HSBC
Bronze DELOITTE
Best Shooter Abhishek (UHG)
Best Defender David Livingston (HSBC)
MVP Dennis Sehgal (UHG)
BASKETBALL 3-ON-3 (WOMEN)
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver FKS
Bronze TCS
MVP Pooja (Deloitte)
SOCCER 6’s
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver HSBC
Bronze CA TECHNOLOGIES
Best Goalkeeper Sangeeth Kumar (Microsoft)
Best Striker Sanjay Satheesh (Deloitte)
Best Defender Surya Sunilkumar (HSBC)
MVP Ashiq Isham (Deloitte)
SOCCER SHOOT-OUT (WOMEN)
Medal Team
Gold VERIZON
Silver DELOITTE
Bronze TCS
CARROM (MEN’S SINGLES)
Gold Aditya S (Wellsfargo)
Silver Praveen Kosanam (EiS Technologies)
Bronze Rathore Santosh Singh (HDFC Bank)
Bronze Ishwar (CA Technologies)
CARROM (MEN’S DOUBLES)
Gold Rupak Debnath & Pandyan (Deloitte)
Silver Shekar Iyer & Ishwar (CA Technologies)
Bronze Shailesh Joshi & Bharat Kumar (DE Shaw)
Bronze Zahed Rasool & Vijay Ghatate (HSBC)
CARROM (WOMEN’S SINGLES)
Gold Swetha Yelugula (Oracle)
Silver Lavanya Mente (Oracle)
Bronze Monika Pendam (Oracle)
Bronze Manasa Inampudi (Oracle)
CARROM (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Lavanya Mente & Manasa Inampudi (Oracle)
Silver Alfonsa Benedicta & Lakshmi Subhadra (Deloitte)
Bronze Harika Alluri & Monica Edward Roberts (HSBC)
Bronze Devara Bharathi & Swetha Vani (Invesco)