HCO5 – ALL RESULTS

SOCCER 6’s
Gold HSBC EDP
Silver DELOITTE
Bronze MICROSOFT
Best Goalkeeper Sangeeth Kumar (Microsoft)
Best Defender Sandeep Gajendra (BOA)
Best Striker Haran Uarath H (Optum)
Special Appreciation Award Kaashyap Mulukutla (HSBC)
Most Valuable Player Rahul Raju (Deloitte)
TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Visakh VS (HSBC GLT)
Silver Pratyush Mulukutla (Deloitte)
Bronze Vinodkumar Modukuru (TechMah)
Bronze Vijay Kiran Buma (SBI)
TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Srikanth Turlapati & Pratyush Mulukutla (Deloitte)
Silver Karthik Suresh & Srinivas Tippani (Accenture)
Bronze Vinodkumar Modukuru & Ningthouremba Mangangcha (TechMah)
Bronze Sudheer Gentela & Pavan VVR (Apps Associates)
TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Somal Srinivas (TCS)
Silver Kiran Sunkara (TCS)
Bronze Krishna Kishore Bandaru (Invesco)
Bronze Ningthouremba Mangangcha (TechMah)
TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold Divija Mandava (Deloitte)
Silver Komal Bajwa (Deloitte)
Bronze Rajya Lakshmi Vaddi (CA Technologies)
Bronze Asrita Kolli (TCS)
TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Srikanth Turlapati & Divija Mandava (Deloitte)
Silver Saurabh Grade & Rajya Lakshmi Vaddi (CA Technologies)
Bronze Surya Prakasa Rao K & Garikipati Sneha Leela (Capgemini)
Bronze Visakh VS & Sujithra (HSBC GLT)
BASKETBALL (MEN)
Gold VIRTUSA
Silver TCS
Bronze DELOITTE & HSBC EDP
Best Shooter Bharath (TCS)
Best Defender Siddarth (Virtusa)
Most Valuable Player Satish (Virtusa)
BASKETBALL 3-ON-3 (WOMEN)
Gold HSBC EDP
Silver AMAZON
Bronze NOVARTIS
Most Valuable Player Shreya (Amazon)
SNOOKER (MEN’S SINGLES)
Gold Rishit Jain (Hitachi Consulting)
Silver Srivarun Bommineni (Infosys)
Bronze Dinesh K. Bijjiga (HSBC EDP)
Bronze Ravi Sundriyal (Oracle)
SNOOKER (MEN’S DOUBLES)
Gold Susheel Vellanki & Ravi Sundriyal (Oracle)
Silver Ajay K Dogiparthy & Dinesh K. Bijjiga (HSBC EDP)
Bronze Vamshi Pulumati & Akhilesh (Oracle)
Bronze Satish Potlakayala & Irfan Rasheed (Verizon)
8 BALL POOL (MEN’S SINGLES)
Gold Susheel Vellanki (Oracle)
Silver Rishit Jain (Hitachi Consulting)
Bronze Arnab Sengupta (Microsoft)
Bronze Ashwin (Tata Teleservices)
8 BALL POOL (MEN’S DOUBLES)
Gold Susheel Vellanki & Ravi Sundrayil (Oracle)
Silver Ramaprakash Ganesan & Anand Thummada (CA Technologies)
Bronze Chandra Sekhar & Pradeep (Infosys)
Bronze Satish Potlakayala & Syed Tameemuddin (Verizon)
8 BALL POOL (WOMEN’S SINGLES)
Gold Pallavi Rao (Verizon)
Silver Anusha Rao Chokkarapu (HSBC EDP)
Bronze Sneha Thayi (HSBC EDP)
Bronze Sirisha Govindarajulu (Verizon)
8 BALL POOL (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Sneha Tyagi & Shyamala Ryali (HSBC EDP)
Silver Anusha Rao & Sirisha Govindarajulu (HSBC EDP)
Bronze Pallavi Rao & Litty (Verizon)
BADMINTON (MEN’S SINGLES)
Gold Mohan Nunna (Cyret)
Silver Varun Doshi (Deloitte)
Bronze Adarsh Monga (Kore Software)
Bronze Aman Garg (Oracle)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES)
Gold Varun Doshi & Ajay Gogikar (Deloitte)
Silver Aman Garg & Jayanarayan Rayaroth (Oracle)
Bronze Avinash Bangaru & Anil Siripurapu (TCS)
Bronze Somal Srinivas & Shrikanth M (TCS)
BADMINTON (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Seshu Sai Narayana (Capgemini)
Silver Vikram Dandu (HSBC EDP)
Bronze Ashok Kumar (Honeywell)
Bronze Srinivas Chakravarthi (HSBC EDP)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Seshu Sai Narayana & Samba Boddu (Capgemini)
Silver Anil Siripurapu & Vikram Jaitley (TCS)
Bronze Jaisooria Balakrishnan & Sudheer Gentela (Apps Associates)
Bronze Krishna Kishore & Devender Nagaraj (Invesco)
BADMINTON (WOMEN’S SINGLES)
Gold Tejaswini T (HSBC EDP)
Silver Shefali Mishra (Deloitte)
Bronze Sudha Rani (HSBC)
Bronze Annie George (TCS)
BADMINTON (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Sakshi & Anju Singh (Wipro)
Silver Shefali Mishra & Kanika Sargoch (Deloitte)
Bronze Sohini Gupta & Sindhu (Verizon)
Bronze Jhansi & Chandana Prabandham (Capgemini)
BADMINTON (MIXED DOUBLES)
Gold Vikram Dandu & Tejaswini T (HSBC EDP)
Silver Uday TL & Sandhya N (Optum)
Bronze Prasanna K & Kanika Sargoch (Deloitte)
Bronze Sai Kishore & Sohini Gupta (Verizon)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Ajay Vedam (HDFC Bank)
Silver Prasanna (HSBC EDP)
Bronze Pradeep Kunchala (Tech Mahindra)
Bronze Deepak Maithani (CA Tech)
TABLE TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Deepak Maithani & Shamayel Farooqui (CA Tech)
Silver Subhrajyoti Majumdar & Devashish (Microsoft)
Bronze Gaurav Prasad & Debraj Chakraborty (Oracle)
Bronze Anish Veera & Siddarth Jaiswal (Deloitte)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Ajay Vedam (HDFC Bank)
Silver Amit (Hexagon)
Bronze Amarnath Kuppa (Amazon)
Bronze Dinkar S Rathore (Optum)
TABLE TENNIS (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Murali Krishnan & Srinivas Rao Matur (Verizon)
Silver Sai Bhamidipati & Ravi Koti (Kony India)
Bronze Dinkar S Rathore & Asghar Ali (Optum)
Bronze Suresh & Amit (Hexagon)
TABLE TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold Neha Nupur (Tech Mahindra)
Silver Sirisha Rani (CA Technologies)
Bronze Deeksha Prakash (Deloitte)
Bronze Anshu Chandrakar (Wipro)
TABLE TENNIS (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Neha Nupur & Abhilasha Singh (Tech Mahindra)
Silver Sowmya & Shiraine (Microsoft)
Bronze Ankitha K & Sindhuri (Synopsys)
Bronze Pratyusha Pathibandla & Parava Yamini (Optum)
TABLE TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Subhrajyoti Majumdar & Shiraine (Microsoft)
Silver Avinash Seethala & Pavani Lingala (Optum)
Bronze Manish & Prudvitha Gariga (Prokarma)
Bronze Harish Agarwal & Shubhra Gupta (Verizon)
CHESS – TEAM EVENT
Gold TCS
Silver ORACLE
Bronze VERIZON
Board 1 M.L Vasudeva Sharma (TCS)
Board 2 Roy Raj Rishi (CA Tech)
Board 3 M Mohan Rao (Verizon)
Board 4 Kirti Sanchana (Verizon)
CHESS (MEN)
Gold Karthik Kumar (Turvo India)
Silver N Laxmikanth (Capgemini)
Bronze Kirti Sanchana (Verizon)
CHESS (WOMEN)
Gold Shiva Shruthi Gaddam (Deloitte)
Silver Sanghamithra Dash (Capgemini)
Bronze Manasa Shivanadhuni (Deloitte)
CARROM (MEN’S SINGLES)
Gold Jaya Prasad (Aviva Life)
Silver Praveen Kosanam (EiS Technologies)
Bronze Raghavardhan Babu (Hexagon)
CARROM (MEN’S DOUBLES)
Gold S Aditya & Santosh Puram (Wells Fargo)
Silver Basil Phillips & Rajendra Rao (NTT Data)
Bronze Y Dhanunjaya Reddy & V Bharath (SEDOTS Info)
CARROM (WOMEN’S SINGLES)
Gold Tejasvi (Accenture)
Silver Manasa Inampudi (Oracle)
Bronze Lakshmi Subhadra Gadiraju (Deloitte)
CARROM (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Lavanya Mente & Manasa Inampudi (Oracle)
Silver Santhoshi Anasuri & Shilpa Ravula (Verizon)
Bronze Prerana Mantripragada & Soumya (Deloitte)
THROWBALL
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver TECHMAHINDRA
Bronze TCS
MVP Sahana (TechMahindra)
VOLLEYBALL (MEN)
Medal Team
Gold TCS
Silver KNOAH SOLUTIONS
Bronze INFOSYS
Best Attacker Eshwar Rao M (TCS)
Best Setter Eshwar Goud D (Knoah)
Best All-rounder Srinivas Phani (Knoah)
MVP Venkatesh Desetti (TCS)
VOLLEYBALL (WOMEN)
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver ORACLE
Bronze CAPGEMINI
MVP Betty Paul (Deloitte)
RUNNING (MEN) 100m
Gold Rohit Chowla (Wipro)
Silver Ankit Singh (FMC Tech)
Bronze Vijaya Kumar Bathini (CA Tech)
RUNNING (MEN >35 Yrs) 100m
Gold Ajo M. Mathew (Deloitte)
Silver Shivashanmuga Sharma (Verizon)
Bronze Vijay Kose (Invesco)
RUNNING (MEN) 200m
Gold Rohit Chowla (Wipro)
Silver Vijaya Kumar Bathini (CA Tech)
Bronze Padmanabh Jha (Verizon)
RUNNING (MEN >35 Yrs) 200m
Gold Shivashanmuga Dhandapani (Verizon)
Silver Ajo M. Mathew (Deloitte)
Bronze Vijay Kose (Invesco)
RUNNING (MEN) 400m
Gold Siva Sateesh Aribina (NGA HR)
Silver Shaik Azaruddin (Invesco)
Bronze Srikanth (HSBC EDP)
RUNNING (MEN) 800m
Gold Munish Taya (Verizon)
Silver Srikanth (HSBC EDP)
Bronze Dominic Savio (Deloitte)
RUNNING (MEN) 1500m
Gold Manish Kumar (Deloitte)
Silver Domina Savio (Deloitte)
Bronze Srikanth (HSBC EDP)
RUNNING (MEN) 4x100m RELAY
Gold Deloitte (Arafath, Manish, Ajo Mathew, Raja Raghavendra)
Silver Verizon (Anil Pandey, Sourav, Padmanabh, Shivashanmuga Sharma)
Bronze NGA HR (Siva Sateesh, Ramkumar Reddy Boddu, Ravikanth Varma, Somaiah Achanta)
JAVELIN THROW (MEN)
Gold Hari Sammeta (Deloitte)
Silver Shaik Azaruddin (Invesco)
Bronze Munish Taya (Verizon)
SHOTPUT (MEN)
Gold I.M. Vigneshwar (Deloitte)
Silver Rohit Chowla (Wipro)
Bronze Hari Sammeta (Deloitte)
DISCUS THROW (MEN)
Gold Hari Sammeta (Deloitte)
Silver I.M. Vigneshwar (Deloitte)
Bronze Somaiah Achanta (NGA HR)
LONG JUMP (MEN)
Gold Rohit Chowla (Wipro)
Silver Ankit Singh (FMC Tech)
Bronze Srikanth (HSBC EDP)
RUNNING (WOMEN) 100m
Gold Jayati Pathak (Verizon)
Silver Sudhadhara Panda (Tech Mahindra)
Bronze Urvashi Chaudhuri (Tech Mahindra)
RUNNING (WOMEN) 200m
Gold Jayati Pathak (Verizon)
Silver Urvashi Chaudhuri (Tech Mahindra)
Bronze Asma Syed (Deloitte)
RUNNING (WOMEN) 400m
Gold Urvashi Chaudhuri (Tech Mahindra)
Silver Santhoshi Anasuri (Verizon)
Bronze D.L. Lavanya (NGA HR)
RUNNING (WOMEN) 800m
Gold Kiran Kanojia (Infosys)
Silver Rekha Samavedula (Deloitte)
Bronze Sravya (Verizon)
RUNNING (WOMEN) 1500m
Gold Kiran Kanojia (Infosys)
Silver Rekha Samavedula (Deloitte)
RUNNING (WOMEN) 4x100m RELAY
Gold Santhoshi Anasuri, Sravya, Litty, Jayati Pathak (Verizon)
Silver Rajni Rathore, Jyothi, Rekha Samavedula, Asma Syed (Deloitte)
JAVELIN THROW (WOMEN)
Gold Rajni Rathore (Deloitte)
Silver Ashwini R (Prolifics)
Bronze Divya Cheri (Deloitte)
SHOTPUT (WOMEN)
Gold Dhivya Rajanala (Tech Mahahindra)
Silver Ashwini R (Prolifics)
Bronze Jyothi (Deloitte)
DISCUS THROW (WOMEN)
Gold Jyothi (Deloitte)
Silver Ashwini R (Prolifics)
Bronze Dhivya Rajanala (Tech Mahindra)
LONG JUMP (WOMEN)
Gold Jayati Pathak (Verizon)
Silver D.L. Lavanya (NGA HR)
Bronze Sudhadhara Panda (Tech Mahindra)
WOMEN’S CRICKET
Medal Team
Gold WELLS FARGO
Silver DELOITTE
Bronze HEXAGON
Best Bowler Jayati Pathak (Verizon)
Best Batswoman Amrita Sasidharan (Wells Fargo)
Most Valuable Player Amrita Sasidharan (Wells Fargo)
TUG-O-WAR
Gold VERIZON
Silver DELOITTE
Bronze NGA HR