HCO6 – ALL RESULTS

SOCCER
Gold DELOITTE
Silver ACCENTURE
Bronze HSBC
Best Goalkeeper Abhishek Govil (Accenture)
Best Defender Sunil (HSBC)
Best Striker Rahul Raju (Deloitte)
Most Valuable Player Ashiq Isham (Deloitte)
BASKETBALL (MEN) 5-ON-5
Gold GENPACT
Silver HSBC
Bronze TCS & OPTUM
Best Rebounder Rahul Savana (Genpact)
Best Shooter Khaja Mohammed Omer (HSBC)
Most Valuable Player Sairam Sriramoju (Genpact)
BASKETBALL (MEN) 3-ON-3
Gold HSBC
Silver TCS
Bronze DELOITTE
Most Valuable Player David (HSBC)
BASKETBALL (WOMEN) 3-ON-3
Gold HSBC
Silver DELOITTE
Bronze TCS
Most Valuable Player Sireesha (HSBC)
TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Visakh VS (HSBC GLT)
Silver Vinodkumar Modukuru (Capillary Technologies)
Bronze Vijay Kiran Buma (SBI)
Bronze Sai Krishna Chatrati  (ADP)
TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Sai Krishna Chatrati  & Jaggi Nipinder (ADP)
Silver Vijay Satyam & Umasankar Aluri (Verizon)
Bronze Gurupreet Chabda & Rajesh (Deloitte)
Bronze G Siva Sai Pruthvi & Akhilesh K (TCS)
TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Mahesh Bhogadi (IBM)
Silver Sreekar Mothukuri (DreamAboutSports)
Bronze Vikram (Deloitte)
Bronze Gurupreet Chabda (Deloitte)
TENNIS (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Vikram & Gurupreet Chabda (Deloitte)
Silver Krishna Valavala & Jaggi Nipinder (ADP)
Bronze Srinivas Pavindla & Aravinda Murali (Cognizant)
Bronze Surya Kondaveti & Suresh Konduru (Capgemini)
TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold Komal Bajwa (Deloitte)
Silver Preeti Mohinder (Deloitte)
Bronze Dedeepya Buragayala (Capgemini)
Bronze Namitha (Verizon)
TENNIS (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Komal Bajwa & Preeti Mohinder (Deloitte)
Silver Namitha & Tanmayee KVL (Verizon)
TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Vikram & Komal Bajwa (Deloitte)
Silver Srikanth Turlapati & Preeti Mohinder (Deloitte)
Bronze Surya Prakasa Rao K & Dedeepya Buragayala (Capgemini)
Bronze Siva Sai Pruthvi & Sruthi Yenamandra (TCS)
VOLLEYBALL (MEN)
Medal Team
Gold TECHMAHINDRA
Silver COGNIZANT
Bronze INFOSYS
Best Libero Venkatarao Mukka (Deloitte)
Best Setter Preetham Vanam (TechMahindra)
Best Attacker Naveen (Infosys)
Best Blocker Tirumal (Cognizant)
MVP Akhil Bhashyam (TechMahindra)
VOLLEYBALL (WOMEN)
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver TECHMAHINDRA
Bronze TCS
Best Attacker Srikanya (TechMahindra)
Best Setter Niyathi Reddy (Deloitte)
MVP K Betty Paul (Deloitte)
THROWBALL
Medal Team
Gold CAPGEMINI
Silver DELOITTE
Bronze TECHMAHINDRA
MVP Sravani Kamatham (Capgemini)
SNOOKER (MEN’S SINGLES)
Gold Rishit Jain (Hitachi Consulting)
Silver Prakash Agrawal (Synchrony Financial)
Bronze Kalyan Nanduru (Y-Axis)
Bronze Clinton Mathew (Sitel)
SNOOKER (MEN’S DOUBLES)
Gold Chiranjeevi & Ravi Kanth (Verizon)
Silver Vamshi Pulumati & Akhilesh (Oracle)
Bronze Susheel Vellanki & Ravi Sundrayil (Oracle)
Bronze Ajay K Dogiparthy & Abdul Ghazi (HSBC)
8 BALL POOL (MEN’S SINGLES)
Gold Suman Katella (Genpact)
Silver Rishit Jain (Hitachi Consulting)
Bronze Imran Shaik (Infosys)
Bronze Rakesh Guptha (Infosys)
8 BALL POOL (MEN’S DOUBLES)
Gold Susheel Vellanki & Ravi Sundrayil (Oracle)
Silver Imran Shaik & Rakesh Guptha (Infosys)
Bronze Vinod Katta & Arjun Sama (Infosys)
Bronze Khaja Moinuddin & Syed Adrarullah (Infosys)
8 BALL POOL (WOMEN’S SINGLES)
Gold Litty Pappachan (Verizon)
Silver Shivangi Agarwal (Oracle)
8 BALL POOL (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Shruthi Deevi & Sravanthi Gajulapalli (Capgemini)
Silver Asha & Meenakshi (Verizon)
BADMINTON (MEN’S SINGLES)
Gold Uday TL (Optum)
Silver Sushanth (Novartis)
Bronze Prasanna Kannan (Deloitte)
Bronze Venkata Sathya Nune (Deloitte)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES)
Gold Uday TL & Manoj A (Optum)
Silver Venkata Sathya Nune & Prasanna Kannan (Deloitte)
Bronze Sushanth & Isaac (Novartis)
Bronze Yugandhar & Sudheer Ponnuru (Optum)
BADMINTON (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Venkata Satya Nune (Deloitte)
Silver Ashok Kumar (Honeywell)
Bronze Vidyasagar Vudumu (Capgemini)
Bronze Abhay Battawar (Honeywell)
BADMINTON (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Ravi Kiran Verukonda & Ravi Kiran (Century Hospitals)
Silver Vidyasagar Vudumu & Samba Boddu (Capgemini)
Bronze Amit Kurup & Ashok Kumar (Honeywell)
Bronze Moreshwar Patwardhan & Abhay Gupta (Novartis)
BADMINTON (WOMEN’S SINGLES)
Gold Deepthi Jitta (Crunchprep)
Silver Srija Mummidi (Novartis)
Bronze Neeharika M (Oracle)
Bronze Haritha Dileep (TechMahindra)
BADMINTON (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Ramya Vadlamani & Sowjanya T (Novartis)
Silver Hema Priya & S Vijaya Bhavani (Hetero Healthcare)
Bronze Sindhu Batchu & Krishna Priyanka (Verizon)
Bronze Aarthi Thakur & Sangeetha G (ShriramLife)
BADMINTON (MIXED DOUBLES)
Gold Sowjanya Talamarla & Sushanth (Novartis)
Silver Uday TL & Lakshmi P (Optum)
Bronze Srija Mummidi & Abhay Gupta (Novartis)
Bronze Ramya Vadlamani & Moreshwar Patwardhan (Novartis)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES)
Gold Zubair Farooqui (Convenant Enterprise)
Silver Deepak Maithani (CA Technologies)
Bronze Gaurav Prasad (Oracle)
Bronze Prasanna K Nalli (HSBC)
TABLE TENNIS (MEN’S DOUBLES)
Gold Prasanna K Nalli & Denzil Anthony (HSBC)
Silver Anubhav Tandon & Subhrajyoti Majumdar (Microsoft)
Bronze Digvijay Singh Chauhan & Sridhar Rao Battula (Deloitte)
Bronze Debraj Chakraborty & Gaurav Prasad (Oracle)
TABLE TENNIS (MEN’S SINGLES >35 Yrs)
Gold Denzil S Anthony (HSBC)
Silver Sridhar Rao Battula (Deloitte)
Bronze Ravi Singanomi (Deloitte)
Bronze Amarnath Kuppa (Amazon)
TABLE TENNIS (MEN’S DOUBLES >35 Yrs)
Gold Denzil S Anthony & Arif Kibria (HSBC)
Silver Purushotham & Anand (Honeywell)
Bronze Srinivasa Rao Matur & Murali Krishna (Verizon)
Bronze Siddiqui M & Waheed Khan (Verizon)
TABLE TENNIS (WOMEN’S SINGLES)
Gold Prathyusha Patibandla (Optum)
Silver Harshini Patnala (ADP)
Bronze Usha Kanakadandi (NCR Corporation)
Bronze Abhilasha Singh (TechMahindra)
TABLE TENNIS (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Prathyusha Patibandla & Divya Tadikamalla (Optum)
Silver Mahathi & Shirisha Rani Nalla (CA Technologies)
Bronze Deepthi Kher & Maryam Sadiq (Deloitte)
Bronze Ruchika Patro & Pavani Lingala (Optum)
TABLE TENNIS (MIXED DOUBLES)
Gold Hsi San Shiraine Liu & Subhrajyoti (Microsoft)
Silver Deepthi Yadlapalli & Anil V (Wells Fargo)
Bronze Prudvitha Gariga & Irfan Shaik Md (Prokarma)
Bronze Kiran & Gouthami (Hexagon)
CARROM (MEN’S SINGLES)
Gold Sandeep Kumar GG (Biocon)
Silver Anup Kumar (Genpact)
Bronze Vikram Kumar (Genpact)
Bronze Shahmuddin Khan (Deloitte)
CARROM (MEN’S DOUBLES)
Gold Mahesh & Jayaprasad (Amrapali Group)
Silver Azharuddin Khan Mohd & Pandyan LSB (Infosys)
Bronze Vikram Kumar & Anup Kumar (Genpact)
Bronze Arshad Mohiddin Shaik & Swamy (RAM ProSolutions)
CARROM (WOMEN’S SINGLES)
Gold Tejasvi Duduka (Accenture)
Silver Nandini Mudaliar (Deloitte)
Bronze Shilpa Ravula (Verizon)
Bronze Rukshar Fatma Ali (Deloitte)
CARROM (WOMEN’S DOUBLES)
Gold Tejasvi Duduka & Harika (Accenture)
Silver Nandini Mudaliar & Rukhsar Fatma Ali (Deloitte)
Bronze Soujanya & Kiranmayi (IndustryARC)
Bronze Supriya Vadrevu & Geeta Mutyaboyina (Tech Mahindra)
RUNNING (MEN) 100m
Gold Harsh Mohit (Deloitte)
Silver Abdul Shami (Genpact)
Bronze Leela Krishna Inti (Novartis)
RUNNING (MEN >35 Yrs) 100m
Gold Ajo M. Mathew (Deloitte)
Silver Shivashanmuga Sundaram (Verizon)
Bronze Gopala Krishna (HSBC)
RUNNING (MEN) 200m
Gold Leela Krishna Inti (Novartis)
Silver A Balakrishna (HSBC)
Bronze Rakesh Kamani (TechMah)
RUNNING (MEN >35 Yrs) 200m
Gold Ajo M. Mathew (Deloitte)
Silver Shivashanmuga Sundaram D (Verizon)
Bronze PVN Jagadeesh (IVRCL)
RUNNING (MEN) 400m
Gold Syed Vazeer Ghori (TalentedMinds)
Silver Srikanth Balasubramanian (Accenture)
Bronze Naga Vishna Kumar (Capgemini)
RUNNING (MEN) 800m
Gold Syed Vazeer Ghori (TalentedMinds)
Silver Srikanth Balasubramanian (Accenture)
Bronze Nishanth (WellsFargo)
RUNNING (MEN) 1500m
Gold Syed Vazeer Ghori (TalentedMinds)
Silver Srikanth Balasubramanian (Accenture)
Bronze Nishanth (WellsFargo)
RUNNING (MEN) 4x100m RELAY
Gold TECHMAHINDRA (Ashish Gajula, Rakesh Kamani, Niranjan Pandu, Prudhvi Mungala)
Silver DELOITTE (Vijil V Varun, Harsh Mohit, Lakshmi Kant Patnaik, Ajo Mathew)
Bronze HSBC (Gopala Krishna, Srikanth Korrala, Rajesh Akula, Balakrishna)
JAVELIN THROW (MEN)
Gold Rakesh Kamani (TechMah)
Silver Abdul Shami (Genpact)
Bronze Rocky Pathania (Cyient)
SHOTPUT (MEN)
Gold Prudhvi Mungala (TechMah)
Silver Bharat Raj (WellsFargo)
Bronze Vincent (Verizon)
DISCUS THROW (MEN)
Gold Prudhvi Mungala (TechMah)
Silver Hari Sammeta (Deloitte)
Bronze Niranjan Pandu (TechMah)
LONG JUMP (MEN)
Gold Abdul Shami (Genpact)
Silver V Naga Vishnu Kumar (Capgemini)
Bronze Leela Krishna Inti (Novartis)
RUNNING (WOMEN) 100m
Gold Lovneet Saini(Novartis)
Silver Seema Bamal (WellsFargo)
Bronze Shalini Sharma (Verizon)
RUNNING (WOMEN) 200m
Gold Ruchika (Verizon)
Silver Urvashi Chaudhuri (TechMah)
Bronze Lingala Bhavana (TechMah)
RUNNING (WOMEN) 400m
Gold Lovneet Saini (Novartis)
Silver Urvashi Chaudhuri (TechMah)
Bronze Divya Geetha (TechMah)
RUNNING (WOMEN) 800m
Gold Paulomi Dey (Verizon)
Silver P. Niharika (ProKarma)
Bronze Vinetha (TechMah)
RUNNING (WOMEN) 4x100m RELAY
Gold TECHMAHINDRA (Bhavana L, Urvashi Chaudhuri, Swathi Makkena, Divya Geetha)
Silver WELLS FARGO (Sudhathri K, Seema Bamal, Achal Thapa, Monica Mishra)
Bronze DELOITTE (Rajni Rathore, Michelle Thomas, Tanu Pathak, Akshata Sawrangi)
JAVELIN THROW (WOMEN)
Gold S. Vijaya Bhavani (Hetero Healthcare)
Silver Rajni Rathore (Deloitte)
Bronze Jyoti Bhadoria (MotivityLabs)
SHOTPUT (WOMEN)
Gold Dhivya Rajanala (TechMah)
Silver Niti Mehta (Deloitte)
Bronze Nisha Yadav (WellsFargo)
DISCUS THROW (WOMEN)
Gold Dhivya Rajanala (TechMah)
Silver Nisha (WellsFargo)
Bronze Niti Mehta (Deloitte)
LONG JUMP (WOMEN)
Gold Jyoti Bhadoria (MotivityLabs)
Silver Lovneet Saini (Novartis)
Bronze Ruchika (Verizon)
CHESS – TEAM EVENT
Gold ORACLE – B
Silver VERIZON
Bronze WELLS FARGO
Board 1 Venkata Krishna T (Wells Fargo)
Board 2 Brahmanand Singh (Verizon)
Board 3 Sampath Kompella (Oracle – B)
Board 4 Naresh Kumar D (Oracle – B)
Board 5 Aditya Lanka (Oracle – A)
CHESS (MEN)
Gold K Sai Krishna (Capgemini)
Silver Suhas Murthy (Oracle)
Bronze Mahesh Tammisetty (MotivityLabs)
CHESS (WOMEN)
Gold Mounika Devardesh (ADP)
Silver Sonika Bidyasar (Wells Fargo)
Bronze Anshula Ch N (Netcracker)
WOMEN’S CRICKET
Medal Team
Gold DELOITTE
Silver TECHMAHINDRA
Bronze ADP
Best Bowler Sonam Roy (Deloitte)
Best Batswoman Niveditha Alluri (Deloitte)
Most Valuable Player Bhavana Reddy (TechMahindra)